ציוד להכנת תכשיטים – כך תתחילו להכין תכשיטים

כל מי שאוהב ליצור ולעצב וחיידק הכנת תכשיטים דבק בו, יודע שכדי להתחיל, צריך להצטייד בכלי עבודה מתאימים ובחומרי גלם. ייצור תכשיטים הוא עולם ומלואו ואתם מוזמנים להמשיך לקרוא על ציוד להכנת תכשיטים.

ציוד להכנת תכשיטים שרבים אוהבים

אם חלמתם על הכנת תכשיטים, כדי לצאת לדרך תזדקקו לציוד מתאים ונתחיל בפלייר. לפלייר יש תפקיד חשוב בתהליך של הכנת תכשיטים. ראשית, הוא עוזר לאחוז בתכשיט בבצורה נוחה, ממש כמו צבת או פיצנטה. שנית, הפלייר משמש גם ליצירת חישוקים ולולאות, לפתיחת טבעות, לכיפוף חוטי ברזל ועוד. קיימים סוגים שונים של פליירים למטרות שונות.

הקאטר הוא עוד כלי בעל נחיצות גבוהה במסגרת ציוד להכנת תכשיטים. הוא משמש לחיתוך שרשראות ומוטות לולאה ולכל מה שצריך לחתוך. בנוסף, מסור תכשיטים. כשהעיצובים קטנים וצריך לבצע הרבה חיתוכים עדינים, מסור תכשיטים הוא כלי מצוין בשביל זה. בעזרתו אפשר להקפיד על כל הפרטים הקטנים. ניתן להשיג מסורים בגדלים ובעוביים שונים, מלהבים דקים ועד להבים חזקים ועבים.

משחזת שולחן. מיועדת לליטוש מתכות בצורה עדינה. היא ממוקמת על שולחן העבודה, מה שמאפשר שליטה טובה בשלבי הליטוש השונים. כלי נוסף הכרחי וחיוני הוא פטיש צורפים. השימוש בו הוא במגוון דרכים ויש לבחור את הפטיש המתאים לפי סוג העבודה. אפשר לקנות פטיש צורפים אחד או סט של עשרה פטישים בגדלים שונים, היכולים להתאים לשימושים מגוונים.

חומרי גלם

בכל תהליך של ייצור תכשיטים מעורבים גם חומרי גלם שונים ורבים. כדי להתחיל בייצור תכשיטים, מלבד הציוד להכנת התכשיטים, מומלץ לקנות מוצרים חצי מוגמרים. יש אמנם צורפים המתחילים את התכשיט מאפס, גם את השרשראות הם יוצרים בעצמם, אבל אם רוצים לחסוך זמן, כדאי לרכוש תכשיטים שהבסיס שלהם כבר מוכן.

למשל שרשראות, מנעולים, לולאות, חרוזים לשרשראות, אביזרים לעגילים, חרוזי מעיכה ועוד. שרשראות לוקח זמן להכין אם יוצרים את הלולאות עצמן לבד. לכן יעיל מאוד לקנות שרשראות בסיטונאות, למשל שרשראות גולדפילד בסיטונאות ועליהן לשים ולשבץ כל דבר.

לשיבוץ יהלומים למשל מומלץ לרכוש צמידים כגון צמידי כסף, צמידי טניס, צמידי בנגל וכן טבעות, עגילים ותליונים ועליהם משבצים את האבנים.

ציוד להכנת תכשיטים, אביזרים וחומרי גלם לייצור תכשיטים ניתן לרכוש בחנויות ייעודיות.

לקבלת ייעוץ השאירו פרטים